domy na predaj okres Turčianske Teplice v sieti Reality holding +

Zobrazujem domy okres Turčianske Teplice v sieti realitných kancelárií Reality holding +.

Lokality domov v okrese Turčianske Teplice

Vyberte makléra alebo realitnú kanceláriu

Upresnite parametre domu

Stav domu

Terén pozemku

Počet použitých filtrov: 0

rodinné domy okres Turčianske Teplice

V kategórii rodinné domy okres Turčianske Teplice sa nachádza 5 rodinných domov.

Rodinný dom na predaj Dubové

Foto Rodinný dom na predaj Dubové
ID: 137827 600,00m² 165 000€ 275,00€/m²

Obec Dubové, ktorá má svoje meno pravdepodobne podľa dubových hôr (Dubový vrch) je ako obec prvý raz spomínaná v roku 1255 ako terra Duboudyl. Vtedy donáciou Bela IV. prešla z majetku Zvolenského hradu do rúk Bertolda (Pertolda), hradného kamenára. V roku 1287 patrila Bertoldovmu vnukovi Termanusovi, synovi štiavnického richtára Arnolda. Ďalej sa obec spomína v roku 1424 v listine, ktorou kráľ Žigmund daroval dobronivský zámok kráľovnej Barbore a v roku 1567 a 1570, kedy sa strojili napadnúť Dubové a jeho okolie Turci.

Obec leží juhozápadne od Zvolena. Od okresnej hradskej, ktorá spájala neresníckú dolinu s hronskou, viedla sem odbočka obecnej hradskej, 3 km dlhá, cez Bacúrov, potom južným smerom až na dolným koniec dediny. Na začiatku obce sa nachádzala štátna horáreň, ktorá bola po veľkom požiari odstránená. Zo stredu obce viedla nová krátka odbočka vystavená v roku 1933 smerom ku Kozelníku po tzv. Plevovku, ďalej bola poľná cesta a výhon. Časť domov je umiestnená v jamine pri hradskej, druhá časť je roztratená po „Vŕšku“ na pravej strane od hradskej. Skoro polovica domov je umiestnená po ľavej strane hradskej, ktoré sú väčšinou vystavené v brehu.

Na severovýchod od stredu obce na vŕšku stojí evanjelický kostol. Okolo roku 1600 bola obec už prevažne evanjelickou. Ako taká bola fíliou matkocirkvi bacúrovskej až do roku 1710. Keď si roku 1866 dubovskí evanjelici s počtom duší 232 vystavili svoj chrám s nákladmi 5 672 zlatých. Vnútorná podoba kostola je loď, okná sú vystavané v románskom slohu. Poniže kostola ,smerom k dedine, stála škola. Bola vystavaná v roku 1786 a bola drevená. Prvý učiteľ, ktorý tu pôsobil ,a ktorého poznáme podľa mena, bol Jozef Petrúš. V roku 1788 bola škola už murovaná a v roku 1906 pokrytá namiesto slamy šindľom.

V roku 1786 bola postavená drevená škola, murovaná až neskôr v roku 1871. Za prvého učiteľa v obci je pokladaný Jozef Petráš. Najvýznamnejším učiteľom bol Samuel Bielko, celkove v nej pôsobilo 8 učiteľov. V roku 1975 bola Základná škola zrušená. Škola nebola obnovená, ale v r. 1982 bola založená a otvorená Materská škola, ktorá menila tri krát svoje miesto. V škole sa učievalo v jednej triede 5 ročníkov. Vyučovalo sa čítanie, písanie, počítanie, hudobná výchova, telesná výchova a ručné práce. Učilo sa každý deň doobeda vrátane soboty. Poobede sa žiaci učili náboženstvo, ktoré ich chodil učiť pán farár z Ostrej Lúky. V škole žiaci dostávali za neposlušnosť aj rôzne tresty, buď kľačali v kúte na polienku, alebo ich pán učiteľ prehol cez lavicu a dostali pár palíc. Učiteľ bol v dedine najvzdelanejší človek a aj preto veľmi vážený, po škole chodili žiaci pomáhať pani učiteľovej v domácnosti.

Východne od školy bol majer, ktorého stopy vidno už len v základoch. Tento majer patril dobronivskému panstvu. Patrili k nemu tiež čiastky chotára: Žrebíky, Včelien, Brôdok, U stĺpa, ktoré si zachovali dodnes svoje pomenovania. Boli to pasienky a lúky.

Stredom dediny tečie potok, ktorý v lete vysýchal. Stálu, avšak iba malú mal iba potok „Kalné“, ktorý tvoril hranicu medzi dubovským a dobrovinským chotárom. Na tejto vode bol zriadený mlyn, ktorý však vyhorel a vzhľadom na to, že sa pre nedostatok vody cirkvi veľmi nevyplácal viac ho neobnovila. Pitná voda v obci nechýbala. Studní s pitnou vodou bolo 12. Dve studne boli a aj v súčasnosti sú pumpové, ostatné boli nekryté, sochorové a hriadľové. Ich hĺbka sa pohybovala od 10 do 20 m.

Obytných domov bolo 59. Drevené domy boli dva, ostatné boli murované z kameňa. Väčšina domov je pokrytých škridlou a eterníkom, ostatné slamou. Obyčajne boli stavané v podobe písmena L a pozostávali z obytnej časti (izba, ohnisková kuchyňa, komora), maštale a pajty. Domy mali malé okná. Pri bielení dávali ženy do vápna zelenú farbu. V niektorých domoch bývali dvaja, až traja gazdovia. Domy ešte nemali drevenú podlahu, boli pokryté zemou a slamou .

Mlyn sa nachádza na pozemku o výmere cca 6000 m2.
Na pozemku sa okrem Budovy mlyna nachádzajú aj ďalšie priľahlé stavby ktoré slúžia ako : archív, dielňa a elektráreň.

Ev. číslo: 137827

Celý popis Detail domu

Na predaj rodinný dom Turčianske Teplice Somolického - exkluzívne v Rh+

Foto Na predaj rodinný dom Turčianske Teplice Somolického - exkluzívne v Rh+
ID: 137738 428,00m² 260 000€ 607,48€/m²

Ponúkame na predaj rodinný dom v Turčianskych Tepliciach. Jedná sa o 2- podlažnú stavbu postavenú na pozemku o výmere 979 m2 . Dom obsahuje 6x spálňa, 1x kuchyňa , 3x kúpeľňa, 3x samostatné WC . Na každom poschodí sa nachádza samostatná kúpelňa a WC. Na prízemí je práčovňa a sušiareň. Prístup do domu je bezbariérový. Vstup je priamo z asfaltovej komunikácie. Garáž na pozemku je pre 2 autá a parkovanie je taktiež možné aj pred domom. Stavbu by bolo vhodné zmodernizovať rekonštrukciou.
Kúrenie : plynový kotol ( na prízemí je kotolňa )
Voda : obecná
Kanalizácia
Elektrina
Výhody : veľký pozemok, pekný výhľad, tichá lokalita, súkromie, garáž, terasa, množstvo služieb v okolí, dobrá dostupnosť do centra mesta.
Dom je možné využívať aj ako dvojgeneračný.
Cena : 260 000,00€/ celkom
Ev. číslo : 137738

Celý popis Detail domu

Rodinný dom na predaj Horná Štubňa - TOP ponuka

Foto Rodinný dom na predaj Horná Štubňa - TOP ponuka
ID: 137512 300,00m² dohodou dohodou

Na pozemku o veľkosti 812m2 Vám ponúkame v rodinný dom, maštaľ, humno, sklad na uskladnenie zeleniny. Na záhrade je studňa a ovocné stromy ( čerešne, jablka ) . Dom pozostáva z 5 izieb. Na prízemí je kuchyňa bez kuchynskej linky, nový sprchový kút, a nove WC, kotolňa. Na vrchne poschodie sa vchádza drevenými schodami. Nachádzajú sa tu 4 miestnosti a toaleta: WC, veľká hala, obývačka, a dve menšie izby. Je možnosť dorobiť podkrovne izby. V dome je nové kúrenie radiátory, WC, sprchový kút, omietky v celom dome, elektrické rozvody. Nanovo je postavený nerezový komín ,okna v pôvodnom, ale zachovalom stave drevené. Na pozemku sa nachádza vodovod, elektrická prípojka, kanalizácia. Taktiež na pozemku je kopaná studňa cca 20m hlboká. Cenu nehnuteľnosti sa dozviete u maklera.Energetická trieda: D. Ev. číslo: 137512

Celý popis Detail domu

Na predaj rodinný dom Ivančiná - exkluzívne v Rh+

Foto Na predaj rodinný dom Ivančiná - exkluzívne v Rh+
ID: 137233 108,00m² 114 000€ 1 055,56€/m²

Ponúkame Vám exkluzívne na predaj účelné, nízkoenergetické rodinné domy, situované v nádhernom, tichom prostredí malebnej Turčianskej obce Ivančiná.
Rodinné domy typu BUNGALOV poskytujú komfortný obytný priestor s maximálne účelnou vnútornou dispozíciou, záhradou a plochou na parkovanie. Nehnuteľnosti budú napojené na verejný vodovod a el. sieť. Domy sú situované na slnečnom pozemku s orientáciou terasy na juhozápadnú stranu. Rodinné domy budú vo variantách:
3 izb., 4 izb.,a 5 izbové.
Začiatok výstavby :
Apríl 2021, dokončenie holodomu po jednotlivých zadaniach bude cca do 10 mesiacov.
Domy sa predávajú ako holodom v stave: Základové pásy,pokladový betón,hydroizolácie, obvodové murivo -vysokokvalitná pálená tehla -HELUZ hrúbka 44 cm,spĺňajúca najprísnejšie kritériá nízkoenergetického domu, + fasáda, priečky, vnútorné omietky, sadrokartónové podhľady so zvukovou izoláciou,drevený krov so zateplením , strešnou krytinou a okapovým systémom, okná, francúzke okno na terasu, vchodové dvere, komín s prípravou pre inštaláciu krbu, V cene domu je zabudovaná žumpa s napojením na nehnuteľnosť.. Dokončenie na kľúč je možné po vzájomnej dohode.. Ceny domov začínajú od 114.000 € v závislosti od veľkosti pozemku.
Celková cena obsahuje: Stavebný pozemok, prípojky(el. prípojka, voda, prístupová cesta s chodníkom)
- Projektová dokumentácia
- kompletné zabezpečenie prefinancovania stavby
- Inžiniering/ kompletná dokumentácia ,projekty a dokumenty k Stavebnému povoleniu/
- odovzdanie diela v stave Holodom
Podmienky získania nehnuteľnosti:
- Uzavretie zmluvy o dielo
- Uhradenie celkovej dohodnutej ceny podľa zmluvy o dielo
Platobné podmienky:
Zaplatenie zálohovej platby vo výške 40% z celkovej ceny Holodomu -
- po uzatvorení zmluvy o dielo a zložení zálohy ,je zákazníkovi zavkladovaný pozemok do osobného vlastníctva v príslušnom Katastri nehnuteľností.
Ďaľších 40% z celkovej ceny uhradí záujemca - po zastrešení holodomu
20% po dokončení diela podľa zmluvných podmienok, pred prepisom nehnuteľnosti na koncovéhoé majiteľa
*Zálohová platba je závislá od príslušnej zóny parcely

. Ev. číslo: 137233

Celý popis Detail domu
Načítať viac rodinných domov
Prebieha načítavanie