nehnuteľnosti na predaj okres Turčianske Teplice v sieti Reality holding +

Zobrazujem nehnuteľnosti okres Turčianske Teplice v sieti realitných kancelárií Reality holding +.

Lokality nehnuteľností v okrese Turčianske Teplice

Vyberte makléra alebo realitnú kanceláriu

Upresnite parametre nehnuteľnosti

Stav nehnuteľnosti

Terén pozemku

Počet použitých filtrov: 0

V kategórii domy okres Turčianske Teplice sa nachádza 6 domov.

Dubové rodinný dom na predaj - exkluzívne v Rh+

Foto Dubové rodinný dom na predaj - exkluzívne v Rh+
ID: 137883 500,00m² 115 000€ 230,00€/m²

Hľadáte bývanie s maximálnym kľudom? V okrajovej časti obce Dubové máme pre vás na pozemku cca 2 200m2 domček s priľahlou stavbou. Dom ma zastavanú plochu 162m2. Dom sa skladá z dvoch spojených časti. Prvá je dom, v ktorom sa nachádza na prízemí, kuchyňa s obývačkou, špajzou a Wc. Po schodoch sa dostaneme na poschodie kde sú dve obytné miestnosti a kúpeľňa s toaletou. Druha časť stavby je bývali mlyn, ktorý je momentálne v štádiu prerábania. Strecha a krov bola prerábaná okolo roku 1997 ako aj cela rekonštrukcia. O teplo v dome sa staralo ústredné kúrenie elektrické/treba revíziu/ Voda je obecný vodovod. Ev. číslo: 137883

Celý popis Detail nehnuteľnosti

Rodinný dom na predaj Dubové

Foto Rodinný dom na predaj Dubové
ID: 137827 600,00m² 165 000€ 275,00€/m²

Obec Dubové, ktorá má svoje meno pravdepodobne podľa dubových hôr (Dubový vrch) je ako obec prvý raz spomínaná v roku 1255 ako terra Duboudyl. Vtedy donáciou Bela IV. prešla z majetku Zvolenského hradu do rúk Bertolda (Pertolda), hradného kamenára. V roku 1287 patrila Bertoldovmu vnukovi Termanusovi, synovi štiavnického richtára Arnolda. Ďalej sa obec spomína v roku 1424 v listine, ktorou kráľ Žigmund daroval dobronivský zámok kráľovnej Barbore a v roku 1567 a 1570, kedy sa strojili napadnúť Dubové a jeho okolie Turci.

Obec leží juhozápadne od Zvolena. Od okresnej hradskej, ktorá spájala neresníckú dolinu s hronskou, viedla sem odbočka obecnej hradskej, 3 km dlhá, cez Bacúrov, potom južným smerom až na dolným koniec dediny. Na začiatku obce sa nachádzala štátna horáreň, ktorá bola po veľkom požiari odstránená. Zo stredu obce viedla nová krátka odbočka vystavená v roku 1933 smerom ku Kozelníku po tzv. Plevovku, ďalej bola poľná cesta a výhon. Časť domov je umiestnená v jamine pri hradskej, druhá časť je roztratená po „Vŕšku“ na pravej strane od hradskej. Skoro polovica domov je umiestnená po ľavej strane hradskej, ktoré sú väčšinou vystavené v brehu.

Na severovýchod od stredu obce na vŕšku stojí evanjelický kostol. Okolo roku 1600 bola obec už prevažne evanjelickou. Ako taká bola fíliou matkocirkvi bacúrovskej až do roku 1710. Keď si roku 1866 dubovskí evanjelici s počtom duší 232 vystavili svoj chrám s nákladmi 5 672 zlatých. Vnútorná podoba kostola je loď, okná sú vystavané v románskom slohu. Poniže kostola ,smerom k dedine, stála škola. Bola vystavaná v roku 1786 a bola drevená. Prvý učiteľ, ktorý tu pôsobil ,a ktorého poznáme podľa mena, bol Jozef Petrúš. V roku 1788 bola škola už murovaná a v roku 1906 pokrytá namiesto slamy šindľom.

V roku 1786 bola postavená drevená škola, murovaná až neskôr v roku 1871. Za prvého učiteľa v obci je pokladaný Jozef Petráš. Najvýznamnejším učiteľom bol Samuel Bielko, celkove v nej pôsobilo 8 učiteľov. V roku 1975 bola Základná škola zrušená. Škola nebola obnovená, ale v r. 1982 bola založená a otvorená Materská škola, ktorá menila tri krát svoje miesto. V škole sa učievalo v jednej triede 5 ročníkov. Vyučovalo sa čítanie, písanie, počítanie, hudobná výchova, telesná výchova a ručné práce. Učilo sa každý deň doobeda vrátane soboty. Poobede sa žiaci učili náboženstvo, ktoré ich chodil učiť pán farár z Ostrej Lúky. V škole žiaci dostávali za neposlušnosť aj rôzne tresty, buď kľačali v kúte na polienku, alebo ich pán učiteľ prehol cez lavicu a dostali pár palíc. Učiteľ bol v dedine najvzdelanejší človek a aj preto veľmi vážený, po škole chodili žiaci pomáhať pani učiteľovej v domácnosti.

Východne od školy bol majer, ktorého stopy vidno už len v základoch. Tento majer patril dobronivskému panstvu. Patrili k nemu tiež čiastky chotára: Žrebíky, Včelien, Brôdok, U stĺpa, ktoré si zachovali dodnes svoje pomenovania. Boli to pasienky a lúky.

Stredom dediny tečie potok, ktorý v lete vysýchal. Stálu, avšak iba malú mal iba potok „Kalné“, ktorý tvoril hranicu medzi dubovským a dobrovinským chotárom. Na tejto vode bol zriadený mlyn, ktorý však vyhorel a vzhľadom na to, že sa pre nedostatok vody cirkvi veľmi nevyplácal viac ho neobnovila. Pitná voda v obci nechýbala. Studní s pitnou vodou bolo 12. Dve studne boli a aj v súčasnosti sú pumpové, ostatné boli nekryté, sochorové a hriadľové. Ich hĺbka sa pohybovala od 10 do 20 m.

Obytných domov bolo 59. Drevené domy boli dva, ostatné boli murované z kameňa. Väčšina domov je pokrytých škridlou a eterníkom, ostatné slamou. Obyčajne boli stavané v podobe písmena L a pozostávali z obytnej časti (izba, ohnisková kuchyňa, komora), maštale a pajty. Domy mali malé okná. Pri bielení dávali ženy do vápna zelenú farbu. V niektorých domoch bývali dvaja, až traja gazdovia. Domy ešte nemali drevenú podlahu, boli pokryté zemou a slamou .

Mlyn sa nachádza na pozemku o výmere cca 6000 m2.
Na pozemku sa okrem Budovy mlyna nachádzajú aj ďalšie priľahlé stavby ktoré slúžia ako : archív, dielňa a elektráreň.

Ev. číslo: 137827

Celý popis Detail nehnuteľnosti

Na predaj rodinný dom Turčianske Teplice Somolického - exkluzívne v Rh+

Foto Na predaj rodinný dom Turčianske Teplice Somolického - exkluzívne v Rh+
ID: 137738 428,00m² 260 000€ 607,48€/m²

Ponúkame na predaj rodinný dom v Turčianskych Tepliciach. Jedná sa o 2- podlažnú stavbu postavenú na pozemku o výmere 979 m2 . Dom obsahuje 6x spálňa, 1x kuchyňa , 3x kúpeľňa, 3x samostatné WC . Na každom poschodí sa nachádza samostatná kúpelňa a WC. Na prízemí je práčovňa a sušiareň. Prístup do domu je bezbariérový. Vstup je priamo z asfaltovej komunikácie. Garáž na pozemku je pre 2 autá a parkovanie je taktiež možné aj pred domom. Stavbu by bolo vhodné zmodernizovať rekonštrukciou.
Kúrenie : plynový kotol ( na prízemí je kotolňa )
Voda : obecná
Kanalizácia
Elektrina
Výhody : veľký pozemok, pekný výhľad, tichá lokalita, súkromie, garáž, terasa, množstvo služieb v okolí, dobrá dostupnosť do centra mesta.
Dom je možné využívať aj ako dvojgeneračný.
Cena : 260 000,00€/ celkom
Ev. číslo : 137738

Celý popis Detail nehnuteľnosti

Rodinný dom na predaj Horná Štubňa - TOP ponuka

Foto Rodinný dom na predaj Horná Štubňa - TOP ponuka
ID: 137512 300,00m² dohodou dohodou

Na pozemku o veľkosti 812m2 Vám ponúkame v rodinný dom, maštaľ, humno, sklad na uskladnenie zeleniny. Na záhrade je studňa a ovocné stromy ( čerešne, jablka ) . Dom pozostáva z 5 izieb. Na prízemí je kuchyňa bez kuchynskej linky, nový sprchový kút, a nove WC, kotolňa. Na vrchne poschodie sa vchádza drevenými schodami. Nachádzajú sa tu 4 miestnosti a toaleta: WC, veľká hala, obývačka, a dve menšie izby. Je možnosť dorobiť podkrovne izby. V dome je nové kúrenie radiátory, WC, sprchový kút, omietky v celom dome, elektrické rozvody. Nanovo je postavený nerezový komín ,okna v pôvodnom, ale zachovalom stave drevené. Na pozemku sa nachádza vodovod, elektrická prípojka, kanalizácia. Taktiež na pozemku je kopaná studňa cca 20m hlboká. Cenu nehnuteľnosti sa dozviete u maklera.Energetická trieda: D. Ev. číslo: 137512

Celý popis Detail nehnuteľnosti
Zobraziť všetky domy

V kategórii chaty a chalupy okres Turčianske Teplice sa nachádza 1 chata a chalupa.

Na predaj Dubové rekreačný objekt - exkluzívne v Rh+

Foto Na predaj Dubové rekreačný objekt - exkluzívne v Rh+
ID: 137882 110,00m² 35 000€ 318,18€/m²

Hľadáte niečo na relax? Tak presne tato nehnuteľnosť je presne pre vás.Jedna sa o zatiaľ neskolavdovanú stavbu ktorá môže slúžiť na vašu rekreáciu. Pozemok cca 871m2, voda užitková a el.prípojka v štádiu vybavenia ako aj prístupová cesta. Ev. číslo: 137882

Celý popis Detail nehnuteľnosti
Zobraziť všetky chaty a chalupy

V kategórii pozemky okres Turčianske Teplice sa nachádza 12 pozemkov.

Záhrada Mošovce ulica na predaj

Foto Záhrada Mošovce ulica na predaj
ID: 137684 2 089,00m² 62 581€ 29,96€/m² Na pozemku:
žiadne siete
V blízkosti:
voda, elektrina

Pekný slnečný rovinatý pozemok, na ktorom môžete mať postavený domček zobrazený na obrázku, leží na okraji obce Mošovce, blízko kúpeľného mesta Turčianske Teplice. Šírka parcely je cca 15 m so samostatným prístupom. Plyn, voda a elektrina v dosahu asi 100 m. Výmera vhodná pre výstavbu aj rodinného domu alebo rekreačnej chalupy. Mošovce malebná dedina pod Veľkou Fatrou ktorá ponúka množstvo aktivít cez leto ale aj zimu. V obci je múzeum remesiel, Révayovský kaštieľ s anglickým parkom, prírodné kúpalisko Drienok s autocampingom, veľmi dobrá občianska vybavenosť. Aquapark v Turčianskych Tepliciach je vzdialený len 7 km, do lyžiarskych stredísk Jasenskej a Valčianskej doliny je cca 15 km.
Ev.číslo 137684

Celý popis Detail nehnuteľnosti

Na predaj zastavané plochy a nádvoria Turčianske Teplice okrajova časť - exkluzívne v Rh+

Foto Na predaj zastavané plochy a nádvoria Turčianske Teplice okrajova časť - exkluzívne v Rh+
ID: 137537 1 500,00m² 94 000€ 62,67€/m² Na pozemku:
žiadne siete
V blízkosti:
voda, plyn, elektrina

Je pre vás 1 500m2 pozemok na rodinný dom dostačujúci? Ak áno venujte chvíľku tejto ponuke. Jedna sa pozemok vedený na Liste vlastníctva ako zastavané plochy a nádvoria, nachádzajúci sa v zastavanom území obce. Tvar pozemku je asymetricky no plocha pozemku je cca 1 507 m2. Inžinierske siete su na hranici pozemku podľa tvrdenia majiteľa. V prípade záujmu tuto informáciu si overujeme len pre vás u kompetentných. 137537

Celý popis Detail nehnuteľnosti

Turčianske Teplice okrajova časť zastavané plochy a nádvoria na predaj - exkluzívne v Rh+

Foto Turčianske Teplice okrajova časť zastavané plochy a nádvoria na predaj - exkluzívne v Rh+
ID: 137535 770,00m² 55 825€ 72,50€/m² Na pozemku:
žiadne siete
V blízkosti:
voda, plyn, elektrina

Je pre vás 770m2 pozemok na rodinný dom dostačujúci? AK áno venujte chvíľku tejto ponuke. Jedna sa pozemok vedený na Liste vlastníctva ako zastavané plochy a nádvoria, nachádzajúci sa v zastavanom území obce. Tvar pozemku je asymetricky no plocha pozemku je cca 770 m2. Inžinierske siete su na hranici pozemku. Stačí požiadať o informáciu k bodom pripojenia. Toto však urobíme my za vás.Ev. číslo: 137535

Celý popis Detail nehnuteľnosti

Na predaj pozemok pre bývanie Borcová - TOP ponuka

Foto Na predaj pozemok pre bývanie Borcová - TOP ponuka
ID: 137470 750,00m² 19 000€ 25,33€/m² Na pozemku:
žiadne siete
V blízkosti:
žiadne siete

Na predaj pozemky - pre bývanie alebo na záhradu, Borcová. Plocha pozemku 750m2. Pozemok má obdĺžnikový tvar a rozmery šírka 25m a dĺžka 26m. Dobrý stav. Bez prístupu prístupová cesta. Fotky sú ilustračné. Ev. číslo: 137470

Celý popis Detail nehnuteľnosti
Zobraziť všetky pozemky

V kategórii objekty okres Turčianske Teplice sa nachádzajú 2 objekty.

Sklad Turčianske Teplice na predaj - TOP ponuka

Foto Sklad Turčianske Teplice na predaj - TOP ponuka
ID: 137486 699,00m² 175 000€ 250,36€/m²

Na predaj skladové a kancelárske priestory v meste Turčianske Teplice časť Dolná Štubňa. Na pozemku o veľkosti 13542m2 sa nachádzajú tri budovy o zastavanej ploche 699m2. Energetická trieda: D. Ev. číslo: 137486

Celý popis Detail nehnuteľnosti

Na predaj sklad Turčianske Teplice - TOP ponuka

Foto Na predaj sklad Turčianske Teplice - TOP ponuka
ID: 129043 500,00m² dohodou dohodou

Na predaj sklad s administratívnou kanceláriou a pozemok Turčianske Teplice. Sklad má veľkosť cca 500m2 a pozemok má veľkosť 17000m2. Dobrý stav. Cena dohodou. Kúpou tejto nehnuteľnosti získate poukaz na Kanárske ostrovy! Energetická trieda: D. Ev. číslo: 129043

Celý popis Detail nehnuteľnosti
Zobraziť všetky objekty
Prebieha načítavanie